גיור מוצרים

גיור מוצרים

הקניות הרבות באינטרנט מפגישות את הצרכן הישראלי עם אין ספור אתרי קניות בחו"ל, בעיקר בארה"ב ובמזרח הרחוק, ואם יש משהו שהוא כבר התרגל אליו זה הצורך להמיר מידות ומשקלים לעבירת ולמה שנהוג אצלנו. אבל גם כאשר מתרגמים מוצרים ומחירים לעברית, כמו שעושים באתרים זרים שנחשבים פופולריים במיוחד אצל ישראלים, יש עדיין פער בלתי ניתן לגישור לפי חוק והתקן הישראליים למוצר הבינלאומי. כל זה קורה משום שהמוצר אינו "מגויר" בהיבטים רבים אחרים, בשפת היבואנים ואנשי המקצוע בתחום המטענים והסחר הבינלאומי.

למה חשוב לגייר מוצרים?

חוויית הקניות הישראלית היא כזאת לא רק משום שהמוצרים שמגיעים לכאן מתאימים לטעם הישראלי ועונים במדויק על הביקוש להם. הם כאלה משום שאנחנו קונים בחנויות שמחויבות לציית לחוקי צרכנות ומסחר נוקשים מאוד, שמנגישים לכל צרכן את המידע הנחוץ לו. כדי להבין במה זה כרוך די אם נזכור את מהפכת חובת סימון המחירים על כל מוצר במקום להסתפק בשלט קטן על המדף, ודי אם נראה את המאבק על חוק סימון המרכיבים בכל מוצר מזון לרווחת הצרכן ובריאותו. זהו חלק מהדרישות של משרת התמ"ת מכל יצרן ישראלי לספק את המידע המלא לכל צרכן שקונה בשפת אמו, ולכן גם יבואנים מחויבים בכך, גם כאשר הם רוכשים את הסחורה שלהם מיצרנים שאין להם שום דרך להפוך את המוצרים שלהם לישראלים.

אז מהו גיור מוצרים?

כאן מקומו של תהליך גיור מוצרים שנעשה, חלקו בארץ המוצא של המוצרים אבל בדרך כלל כאן, מרגע שהוא מגיע לפה. זה מתווסף לא רק לתקנות רגולציה ויבוא נוקשות ומחמירות, אלא גם מחויב המציאות משום שהיבוא לישראל מרקיע שחקים בהיקפים שלו, עדות לשגשוג הכלכלי, ולכן גם החברות שעוסקות בשילוח, יבוא ויצוא ושינוע סחורות החלו לספק חלק מהשירותים שלהן בתחום זה.

ככלל, אפשר לומר שתחום זה של יבוא ויצוא, שתמיד היה מורכב, התאים את עצמו מהר מאוד למה שנהוג גם לפי חוק והוא מספק שירותי גיור מוצרים ליבואנים שרוצים לקבל את המוצר שהזמינו לאחר שעבר את כל השלבים תחת קורת גג אחת של חברה שיכולה לעשות זאת. כך שהיום תמצאו חברות שעוסקות במטענים ומטפלות בהן מההובלה לנמל מהיצרן בארץ המוצא, ועד פתח החנות של היבואן, לאחר שעברו כבר את כל השלבים של שינוע ושחרור מהמכס, אחסון וגיור.

מה עושה חברה שמגיירת מוצרים?

המטען שלכם הוזמן והגיע ארצה והחל בתהליך השחרור מהמכס, ואחר כך הוא מועבר בדרך כלל למחסני החברה שמטפלת במטענים. שירותי חברות רבות מקיפים היום את כל השלבים מבלי להטריח יבואנים, משום שהיום יש פריחה בתחום זה ויש יבואנים קטנים רבים שאינם מתכוונים לעסוק בזה בעצמם אלא לשכור חברה כזאת שמטפלת בזה למענם. כל תהליך העברת המוצרים במכס מחייב שיעמדו בחוק הישראלי של גילוי הנתונים והמרכיבים שהצרכן והמדינה צריכים לדעת. זה נחוץ לא רק כדי שהמכס יידע בדיוק מה יש בהם אלא גם כדי שעמדו בדרישות התקנים והחוקים בישראל.

מי זקוק לגיור מוצרים בישראל?

נוסף על כך, גיור מוצרים הכרחי כדי שהמשווקים המקומיים יידעו לשווק אותו. אי אפשר למכור מוצרי יבוא לרשתות שיווק, למשל, כאשר אין על המוצר את המדבקות ואת כל המידע החיוני בעברית כדי שיעמדו בדרישות החוק. כך, נוכל לקבל צנצנת קפה נמס שיוצרה בגרמניה רק לאחר שנוכל לקרוא על התווית שלה בדיוק מאין הגיעה ומה יש בה. בישראל זה קריטי במיוחד גם בגלל דרישות הכשרות שהן מחמירות. יש קהילות שלמות שאינן מסתפקות בכשרות של רבנות יהודי הארץ שממנה ייצאו את המוצרים ולכן יש לגלות ללקוחות כאן מי בעצם אחראי לכשרות של המוצר פה.

טיפול בירוקרטי במוצרים

במקרים אחרים שאינם מזון המוצרים חייבים לעמוד בתקנים הישראליים ולהתאים להם, בעיקר משיקולי בטיחות המוצר ובריאות הציבור. כאשר זה אינו קיים, השירות יכלול גם טיפול באישור מכון התקנים הישראלי, משרד הבריאות וכל משרד ממשלתי אחר או גוף ציבורי שאמור להכשיר זאת לקהל הישראלי. וזה הליך בירוקרטי ארוך שכדאי מאוד למצוא אנשי מקצוע מהימנים שיעשו זאת למענכם. במקרים אחרים, ידאגו גם לשירות שנקרא סילוק ליקויים כדי שהמוצר יוכל להתאים ללקוחות הישראלים ויעמוד בדרישות החוק.