עובדים לסידור משטחים

עובדים לסידור משטחים

 

רק מי שמכיר את ההתפתחויות בתחום היבוא והיצוא יודע עד כמה התחום התפתח בשנים האחרונות, הודות להגברת היצוא והיבוא מישראל. השפע שנהנים ממנו בישראל נובע בהחלט מהגברת הצריכה ומהצמיחה המבורכת, וכך גם גדלים הצרכים של אנשי המקצוע בתחום זה. יש לא מעט עובדי מטענים שנדרשים לצורך עבודות שונות ומקצועיות בנמלים ובאזורי אחסון וההתמקצעות שלהם היא חלק חשוב בהצלחה של שינוע נכון ולפי כל כללי הבטיחות והתקנים. זאת הסיבה שעברנו מזמן מסבלות פשוטה ולא מתוחכמת לסידור משטחים, טעינה ופריקה מקצועיות בלבד, ולא רק בגלל הציוד והמתקנים שמעורבים בכך.

טעינה ופריקה

מחסני הענק של המרלו"גים למיניהם, כמו גם המחסנים בנמלים והמכולות, נראים היום אחרת לגמרי ממה שהיו פעם. המחסנים ענקיים בגודלם, משתרעים על פני שטחים נרחבים שאמורים לקלוט ולתת מענה מדויק להיקף העצום של מטענים יוצאים ונכנסים לישראל. במדורי הכלכלה מספרים לאחרונה על הסבת מבנים רבים למחסנים מתוחכמים ועל השדרוג שהם עוברים בכל מקום בארץ, ובחברות שמכבדות את עצמן. די לקרוא את הדיווחים על היערכות הדואר להגדלת היבוא האישי בחבילות שנשלחות מחו"ל כדי להבין איזו מהפכה קרתה בתחום המחסנים והידע שנדרשים לו עובדים לסידור משטחים שונים במחסנים.

מהו סידור משטחים ולמה הם נדרשים?

משטחים הם אותם לוחות שונים שעליהם מעמיסים ארגזים ומכולות קטנות של מטען וסחורות, אם כדי להטעין ואם כדי לפרוק. הסידור של משטחים כאלה קריטי לא רק כדי לשמור על התכולה של הסחורה שלא ייגרם לה נזק ויידרש פיצוי כספי, אלא גם כדי לשמור על הבטיחות במכולה ובמחסן וכדי לחסוך מקום. כאמור, מחסנים רבים נפתחים או מורחבים על ידי הבעלים של חברות שינוע סחורות או של חברות שמחזיקות מחסנים משלהן, ולכן יש צורך לשמור על הסדר והארגון בהם, להטעין משטחים בצורה מסודרת מבלי לפגוע בבטיחות ובחיי העובדים, וגם כדי לדעת איך למצוא ולהוציא אותם בזמן ובקלות.

איך מסדרים משטחים?

משטחים מסדרים בשני מקומות עיקריים – מחסנים זמניים עד העברתם למחסני הקבע, ומחסני הקבע עצמם. לשניהם נחוצים עובדים לסידור משטחים שיודעים להרים ולהטעין משטחים בצורה מסודרת ובטוחה על המלגזות ושאר כלי הרכב שבהם משתמשים לצורך זה. ואת שאר המשטחים יש להטעין ולסדר על המדפים או בתצורה שנקבע על ידי מי שהמחסן שייך לו, בצורה מקצועית ומאורגנת מבלי לסכן חיי אדם ואת התכולה עצמה. חשבו על מדפים מסודרים מהרצפה ועד התקרה, או שטחים ריקם שנועדו להעמסת ארגזים ומשטחים אחד על גבי השני כי זאת הדרך הנכונה להם מבלי לחסוך מקום. כל מחסן בימינו מאורגן וממוחשב בתוכנות שעוזרות לעקוב אחר התכולה, וגם את זה עובדים צריכים להכיר כדי להניח כל משטח במקומו הנכון. זוהי הסיבה שעובדים לסידור משטחים צריכים לעמוד בדרישות מסוימות של הבנת העבודה והצרכים של בעלי המטענים כדי לעסוק בכך, וזה בדיוק מה שהחברה שמעסיקה אותם מבטיחה ליבואנים, יצואנים ובעלי הסחורות שמעמיסים אותן.

פריקת מכולות מסודרת

את המכולות שלכם לא אתם פורקים אלא רק מי שמיומן בכך ומוכשר לעבודה זו. כשאתם שוכרים חברה שדואגת לספק לכם את שירותי הפריקה והטעינה על ידי מי שהוכשר לכך אתם יכולים להיות בטוחים שמטענים שלכם בטוחים מפני נזק, מגיעים בשלום ובזמן ליעדם ומסודרים בדרך שתוכלו למצוא אותם אחר כך. זוהי המשמעות האמיתית של כוח אדם שעובד למענכם בתפקיד זה. זהו שירות איכותי שמספק לכם גם שקט נפשי ומונע מכם את ההתרוצצות אחר עובדים שישלימו שירותים נוספים משום שזהו חלק מסל הטיפול במכולה שלכם.